Konservatuvar
Konservatuvar

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Konservatuvarı, ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı; performans sanatları alanının gelişmesine katkıda bulunan, bu alanda sorunlara çözümler üreten, yenilikçi, donanımlı, vizyoner, öncü, yaratıcı, duyarlı ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Konservatuvar Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’den oluşmaktadır. Müzik Bölümü’nü Piyano-Arp-Gitar Ana Sanat Dalı, Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı, Üflemeli Çalgılar Ana Sanat Dalı, Kompozisyon Ana Sanat Dalı ve Müzik Teknolojileri Ana Sanat Dalı; Sahne Sanatları Bölümü’nü Opera Ana Sanat Dalı ve Oyunculuk Ana Sanat Dalı oluşturmaktadır.

Konservatuvara özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Konservatuvarda 8 yarıyıllık müfredat kapsamındaki klasik eğitim sisteminin yanı sıra tiyatro oyunları, sinema ve dizi oyunculukları, atölyeler, resitaller, oda müziği grupları, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve etkinlikler ile bölüm öğrencilerine disiplinlerarası deneyim ve kariyer planı sunulmaktadır. Üniversitemizin sunduğu benzersiz olanaklar eşliğinde, deneyimli, alanında yetkin akademik kadro ve sanatçılar ile çalışma fırsatı yakalayan bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

Back to top of page