Hazırlık Okulu
Hazırlık Okulu

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Hazırlık Okulu’nun misyonu, üniversitenin misyonuna paralel olarak, ana dili İngilizce olmayan öğrencilere kolaylık sağlayan bir ortamda yüksek kaliteli İngilizce eğitimi vermektir.

Hazırlık Sınıfı Modüler Yapısı, vize ya da final sınavları yerine, öğrencinin derste olan durumunun göz önünde bulunması gerektiğini vurgular. Bu vurgu, öğrencilerin dilin dört becerisine hâkim olmalarına ve dilsel ve iletişimsel yetkinlik kazanmalarına odaklanmaktadır.

Fakülte İngilizce Programı, seçkin ve özel öğretim görevlileri tarafından verilen, beceri temelli dersler yoluyla öğrenim dili Türkçe olan öğrencilere İngilizce yeterlilik kazandırır. Bu program, küresel dünyada daha başarılı olmak için, ikinci dili öğrencilerin ufkunu genişletmenin anahtarı olarak görmektedir.

Hangi program olursa olsun öğretim görevlilerimiz, bireysel ihtiyaçlarınız için özellikle oluşturulmuş müfredatı takip ederek, en iyi eğitimi vermeye kendilerini adamışlardır.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Hazırlık Okulu’na hepiniz hoş geldiniz. Gelecekte çalışma alanınız ne olursa olsun, başarı burada başlıyor.

Uluslararası Eğitim
Uluslararası Eğitim

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi olarak uluslararası bağlantılar ve anlaşmalarla öğrencilerimize global bir dünya üniversitesinde öğrenim görme şansı sunuyoruz.

Erasmus+ Üniversite Beyannamesi almaya hak kazandığımız 2013 yılından itibaren Avrupa’nın birçok ülkesinden öğrenciye, akademik ve idari personele Erasmus+ programları kapsamında ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. İki yıl gibi kısa bir zamanda Avrupa’da 90’dan fazla üniversite ile anlaşma sağlayan ve genç yaşında uluslararası bir üniversite olarak öğrencilerimize yurtdışı hayallerini gerçekleştirme konusunda önemli fırsatlar sunuyoruz.

Anlaşma sayısının artmasıyla her yıl daha çok öğrencinin Erasmus+ programlarından faydalanmasının önünü açıyor ve öğrencilerimize anlaşmalı üniversitelerde bir dönemden bir yıla kadar öğrenim görme şansı sunuyoruz.

Öğrencilerimize sağladığımız uluslararası imkânlar sayesinde dünya üniversitesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor, uluslararası değişim programlarında ve ikili anlaşmalarda lider olma hedefini kararlılıkla sürdürüyoruz.

Back to top of page