E-SPOR

Nişantaşı Üniversitesi

Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsünde yer alan LF Gamezone’da espor tutkunları espor deneyimini doyasıya yakaladıkları bir alanda hem espor eğitimi hem de espor tecrübesi elde ediyorlar.

Yüksek hızlı internet altyapısına sahip alan, bir espor oyuncusunun tercihi olan bilgisayar donanımı ve ekipmanlar ile profesyonel espor deneyimi yaşama fırsatı sunuyor. Alanda 20 oyun bilgisayarı ve 4 sanal gerçeklik gözlüğü ile reji ve prodüksiyon için ayrılmış bir bölüm yer almaktadır. Esporda oyunculuk dışında profesyonel kariyer hedefleyen kişilerin, ekosistemde yer alan hakemlik, organizatörlük, sunuculuk gibi birçok mesleki deneyimleme imkanı bulunuyor.

Yıl içerisinde alan içerisinde haftalık turnuvalar gerçekleştirerek çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Üniversite içi gerçekleşen bu faaliyetler aynı zamanda üniversiteler arası espor etkinliklerinin ev sahipliğini ve organizasyonunu gerçekleştiriyor.

Farklı oyun tiplerinde faaliyet gösteren espor takımları LF Gamezone alanında gerçekleştirdikler antrenmanlar ile kendilerini sınayabildikleri turnuva imkanları yakalayabiliyorlar.

Aynı zamanda oyunsever kişiler için alanda Game Night etkinlikleri aylık olarak gerçekleştiriliyor. Geceden gündüze oyunlar oynanıyor ve oyun etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Twitch ve Youtube fenomenleri ve olmak isteyen kişilerin ihtiyacı olan cihaz ve ekipmanlara sahip LF Gamezone, https://www.twitch.tv/universityofnisantasi kanalında canlı yayınlar ile Türkiye’nin dört bir yanında olan oyuncu kitleye unutulmaz anlar yaşatıyor.

Nişantaşı Üniversitesi Espor Başarıları

  • Playerbros Taktik Savaşları Turnuvası Birinciliği
  • Red Bull: Flick Mini Turnuva Dördüncülüğü
  • Üniversiteler Arası League of Legends Espor Turnuvası Dördüncülüğü
  • University Versus League of Legends Üçüncülüğü
Back to top of page