Konservatuvar
page-header
Konservatuvar
Konservatuvar

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Konservatuvarı, ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı; performans sanatları alanının gelişmesine katkıda bulunan, bu alanda sorunlara çözümler üreten, yenilikçi, donanımlı, vizyoner, öncü, yaratıcı, duyarlı ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Konservatuvar Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’den oluşmaktadır. Müzik Bölümü’nü Piyano-Arp-Gitar Ana Sanat Dalı, Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı, Üflemeli Çalgılar Ana Sanat Dalı, Kompozisyon Ana Sanat Dalı ve Müzik Teknolojileri Ana Sanat Dalı; Sahne Sanatları Bölümü’nü Opera Ana Sanat Dalı ve Oyunculuk Ana Sanat Dalı oluşturmaktadır.

Konservatuvara özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Konservatuvarda 8 yarıyıllık müfredat kapsamındaki klasik eğitim sisteminin yanı sıra tiyatro oyunları, sinema ve dizi oyunculukları, atölyeler, resitaller, oda müziği grupları, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve etkinlikler ile bölüm öğrencilerine disiplinlerarası deneyim ve kariyer planı sunulmaktadır. Üniversitemizin sunduğu benzersiz olanaklar eşliğinde, deneyimli, alanında yetkin akademik kadro ve sanatçılar ile çalışma fırsatı yakalayan bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

Haberler ve Etkinlikler
Sürdürülebilir Modaya Alternatif Çözümler

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü,...

Dahası
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

– İstanbul Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi’yle yapılan iş...

Dahası
Gelenekselden Moderne Desen Tasarımları

Gelenekselden Moderne Desen Tasarımları Tekstil ve Moda Tasarımı 4- Öğrenci Proje Çalışmaları...

Dahası
NEY- PİYANO RESİTALİ

NEV, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi olarak, müziğin evrensel dili kullanılarak Doğu ve Batı’nın...

Dahası
TİHCAD ETKİNLİĞİ

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü...

Dahası
Back to top of page