BİLGİSAYAR LABORATUVARLARI

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi

Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te bulunan bilişim altyapısı ihtiyaçlara göre sürekli güncellenip geliştiriliyor. Yüksek hızlı fiber bağlantılar ile internet erişiminin sağlandığı tüm yerleşkelerde kablosuz ağ erişimi bulunuyor. Son teknoloji özelliklerle donatılmış bilgisayar laboratuvarlarında hizmete sunulmuş olan yüzlerce bilgisayarda çoklu işletim sistemi kullanımı da sağlanıyor.

Türkiye’yi ezber bozan yeniliklerle tanıştıran Nişantaşı Üniversitesi, geleceğin dünyasını şekillendiren teknoloji merkezli Maslak 1453 NeoTech Kampüs ile gençlerin yarınlarını mutlak başarıya ulaştırmak için var gücüyle çalışıyor.

Bir dünya üniversitesi olarak, yerel değerlerine sahip çıkan global oyuncular yetiştirmeyi amaçladığımız Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te yer alan derslikler, Gold Class adı altında akıllı sınıflar olarak düzenleniyor. Kapı önlerinde yer alan bilgilendirme ekranları, ileri teknoloji projeksiyonlar, akıllı kürsüler, akıllı mikrofon ve akıllı sınıf kameralarıyla donatılan kampüsümüzde öğrencilerin hayatını kolaylaştıran birçok yenilik bulunuyor. Uzaktan Eğitim Sistemi ve Kampüs Kart Sistemi gibi birbirine entegre şekilde çalışan uygulamalar öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın hizmetine sunuluyor. Bu sistemlere kampüs içinden ve dışından erişim imkanı da bulunuyor.

Öğrencilerimizin birçok konuda bilgi sahibi olabileceği bilgi kioskları ve yüksek kaliteli görüntü sunan Videowall teknolojisi de kampüsümüzde yer alan yeniliklerden sadece birkaçı olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanında yeni nesil yayın, reklam, duyuru sistemi Dijital Bilgilendirme Sistemi ile de öğrencilerimize yüksek kaliteli yayın ve zengin görsel içeriklerle mesajlarımızı duyurabiliyoruz.

Back to top of page