STAJ VE İŞ

Nişantaşı Üniversitesi

Kariyer Merkezi
Gençleri geleceğe hazırlıyoruz! İçinde bulunduğumuz ve bizzat yaşayarak hayatımızın her anında hissettiğimiz dijital değişim ve dönüşümler; işgücünde aranan nitelikleri de hızlı bir şekilde değiştirmektedir. Kariyer Merkezi olarak hayata geçirdiğimiz birçok yeni uygulama ile gençlerimizin geleceğin işgücü piyasasına 21. yy. yetkinlikleri ile hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda CV- mülakat danışmalığından “Zaman Yönetimi” ne kadar birçok başlıkta öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında onlara ışık tutuyoruz.

İş başında Mesleki Uygulamalar (İMU) Dersi;
Öğrenciye iş ve sektör deneyimi kazandırması amacıyla bir kamu kurumu, kuruluşu veya özel ticari işletmede 14 hafta (70 iş günü) boyunca kesintisiz olarak birim amiri nezaretinde “işbaşında uygulamalı eğitim” kapsamında yürütülen derstir. Öğrencilerimizi İş ve Kaza Sigortası üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır.

İş Başında Mesleki Uygulama Dersi Kapsamında Öğrenciler Kurumlara Nasıl Yerleştirilir?
Nişantaşı Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi ve Mezunlar Ofisi olarak çalışmakta olan, kurumsal firmalar ile gerekli anlaşmaları yapan ve uygulama esasların takip eden idari birimimiz bulunmaktadır. İş ve Meslek Danışmanlarımızla görüşerek kurumun tüm hizmetlerine ilişkin bilgi alabilir; deneyim kazanırken gelir etmek de istiyorsanız İşbaşı Eğitim Programları hakkında bilgi alıp uygun ilanlara başvurabilirsiniz. Başarılı olan ve kurum bulamayan not ortalaması 3 ve üzeri olan öğrencilere anlaştığımız kurumlara yönlendirilmesi sağlanır.

Öğrencilerimiz İçin Nasıl Avantaj Sağlar?
8. yarıyılda teoride öğrendikleri dersi pratiğe dökme imkânı sağlamış olurlar. Öğrencilik hayatı devam ederken iş görüşmelerine nasıl hazırlanmaları gerektiği hakkında fikir sahibi olurlar, iş- mülakat deneyimi elde ederler. Kariyer Merkezi ve Mezunlar Ofisi tarafından verilen Kariyer Danışmanlığı Hizmetine sahip oldukları için öncesinde CV kontrolleri sağlanmış ve firmalar hakkında ne yapmaları gerektiği bilgi aktarımı sağlanır. Bunların dışında iş olanağı elde etmiş olur, 3 aylık süren deneyim sayesinde kurum tarafından beğenildiği takdirde iş yerinde kendisini göstermiş ve yaptığı işlerle kanıtlamış olur. Alım gücüne sahip olmayan kurumlarda olabilir. Bu durum dezavantaj olarak görünse de ‘kurumsal deneyim‘ elde etmiş olur. İnsan Kaynaklarının CV’de direkt baktığı nokta iş deneyimi olduğu için avantaja çevrilmiş olur.

İŞKUR Kampüste!
İŞKUR okulumuzdaki öğrencilere staj imkânı konusunda birebir destek sağlayacak olup iş dünyasına ilişkin sürekli iletişim kuracaktır.

Mezunlarla İlişkiler
Nişantaşı Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Mezunlar Ofisi mezunlarımıza yönelik olarak; mezunların akademik, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalar yapmayı, mezunlarımızla işbirliğimizi geliştirerek sürdürmeyi, mezunlarımızın üniversitemiz ile sosyal ve kültürel bağlarını geliştirebilme amacı ile faaliyetler planlamakta, çalışmalar yapmaktadır.

Back to top of page