Neden Nişantaşı Üniversitesi?

Türkiye’nin İlk Teknolojik Kampüsü: NeoTech Campus

 • Öğrenciyi merkeze alan, teknoloji odaklı tasarımıyla öne çıkan NeoTech Campus, 129 bin m2 kapalı alanıyla Maslak’ta, iş dünyasının merkezinde olan kampüsümüz, 200 akıllı sınıf, 124 uygulama laboratuvarı, 8 simülasyon merkezi ve spordan müziğe pek çok deneyim noktasına sahip.
 • UnLearn-X modeli ile tasarlanmış, öğrenci odaklı, vaka bazlı simülasyon ve uygulamalarla zenginleştirilmiş sanal kampüste binlerce ders mevcut.

Eğitim 5.0

 • Eğitim 5.0; sadece diploma almayı değil; mesleki yeterlilik, öğrenmeyi öğrenme, eleştirel düşünme ve fikir üretme yetisi kazandırmayı hedefleyen, reform niteliğinde bir eğitim sistemi.
 • Eğitim 5.0’ın temeli; kişiselleştirilmiş eğitim, proje odaklı öğrenme, teknoloji ve eğitimin birlikteliği gibi, çağımızın ve geleceğin dinamiklerine dayanıyor.
 • Öğrencilerimize merak ve yaratıcılık duygularını geliştirebilecekleri bir ortam sağlayarak; öğrenmeye açık, ileri görüşlü ve yenilikçi bireyler olarak yetiştiriyoruz.

EDU +1

 • Üniversitemiz hayatı bütünüyle kapsayan bir fayda merkezi. NeoTech Campüs’te öğrencilerimiz her gün kendilerine ve dünyaya +1 değer katarak eğitim yolculuğuna devam ediyor. 1.000’e yakın akademik kadromuz öğrencilerimize artı değer katıyor. Bu değerler çağın beklediği deneyimli mezunlara dönüşüyor.

Sabit Ücret / Kesintisiz Burs

 • Eğitimde fırsat eşitliğine olan inancımızla, kapsamlı ve kesintisiz bir burs programı uyguluyoruz. Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerinin not ortalamalarına bakılmaksızın bursu kesilmez, öğrencilerimiz mezun olana dek, herhangi bir hak kaybı olmaksızın burs imkânlarından yararlanırlar. Tüm öğrencilerimiz erken kayıt olanağını kullanarak, ücret artışından etkilenmeden eğitimlerini tamamlayabilirler.

Ücretsiz Çift Anadal / Yandal

 • Üniversitemiz, üstün başarılı öğrencilerine ana lisans programlarına ek olarak ikinci bir dalda lisans diploması alma ya da bir yandal programında öğrenim görme olanağı tanıyor. Nişantaşı Üniversitesi lisans öğrencileri gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde ilgilendikleri bölümler için “Çift Anadal” (Double Major) veya “Yandal” (Minor) programlarına başvurarak ücretsiz eğitim alma hakkından faydalanabiliyor.

Geleceğin Liderlerine 1+4+1 MBA BURSU

 • Future Leaders Programı kapsamında, geleceğin girişimci liderlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Lisans öğrencileri bir yıl isteğe bağlı hazırlık okudukları takdirde tam burslu olarak MBA işletme yüksek lisansını yaparak, kendilerini strateji, organizasyon yönetimi gibi pek çok alanda geliştirme fırsatı buluyorlar.

Ücretsiz DGS / KPSS Kursu

 • Nişantaşı üniversitesi ön lisans öğrencilerine ücretsiz DGS, (Dikey Geçiş Sınavı) tüm öğrencilerine ise KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursu imkânı sağlıyor.

Bölümüne Okurken Karar Ver

 • Yatay Geçiş ile öğrencilerimize bölüm seçiminde bir şans daha veriyoruz. Bu uygulamada, öğrencilerimiz yetkinliklerine, hayallerine uygun programa, gerekli şartları sağlamaları halinde, tekrar üniversite sınavına girmeden merkezi yerleştirme puanı veya not ortalaması ile geçiş yapabiliyor.

Girişimcilik Ruhumuzda

 • NeoTech Campus bünyesinde bulunan, NishNova içinde yeni fikirlerin işe dönüştüğü Girişimcilik Ofisi, üniversite-sanayi işbirliklerinin oluşturulduğu Teknoloji Transfer Ofisi ve öncelikli akademisyenler olmak üzere kamu destekli projelerin hazırlandığı ve üniversite içi proje kültürün artırılmasını hedefleyen Proje Ofisi’nden oluşan 360°’lik bir İnovasyon Merkezi’dir. Her yıl pek çok girişimcilik fikri, bu merkez tarafından desteklenir, yatırımcılar ile buluşturulur. NeoTech’te mezuniyet beklenmeden, fikirler hayata geçer.

İlk Sigortan Üniversitenden

 • Lisans öğrencileri teorik derslerini 7 dönemde tamamlayarak, 1 dönem boyunca sektörde tecrübe kazanarak, İş Başında Mesleki Uygulamalar (İMU) dersi kapsamında deneyimli mezun oluyor. Öğrencilerimiz tüm sigorta süreçleri üniversitemiz tarafından tamamlanarak sektöre adım atar kariyerine güvenle başlar. 

Her Yıl 2 Sertifika İmkânı

 • Nişantaşı Üniversitesi mezunlarının iş dünyasının aradığı deneyim ve donanım sahibi bireyler arasında olabilmesi için her dönem alanında zorunlu 2 sertifika ile öğrencilerine destek oluyor.
 • Lisans mezunu bir Nişantaşı öğrencisi, diploması ve staj deneyimlerinin yanı sıra minimum 8 sertifika ile kariyerine ve CV’sine güç katıyor.

Kariyerine kampüste başla

 • Nişantaşı Üniversitesi’nde öğrencilerimiz iş dünyasında en avantajlı konumda başlayabilsin diye Kariyer.net gibi kurumlarla özel iş birlikleri yapıyoruz. Yetenek Ofisimiz, mülakat simülasyonlarından, iş fırsatlarına, CV hazırlama desteğinden, networking etkinliklerine pek çok imkân ile öğrencilerimiz kariyerine kampüste başlıyor.
 • İŞKUR Kampüste ile üniversitemiz içerisinde yalnızca öğrencilerimize hizmet verecek olan İŞKUR ofisi, öğrencilerimize ve mezunlarımıza profesyonel iş hayatıyla tanıştırıyor.

Kamu Hastanelerinde Staj İmkânı

 • Ön lisans sağlık bölümü öğrencilerine kamu hastanelerinde staj önceliği sağlanmaktadır.

Dünyanın En Saygın Akademisyenlerinden Ders İmkânı

 • 14 haftalık ders müfredatlarımız kapsamında alanında saygıın üniversite akademisyenlerinden öğrencilerimiz eşzamanlı olarak dersler alabilecek ve küresel olarak dünya’nın en iyi üniversitelerindeki öğrencilerle aynı eğitimi alma fırsatı yakalayacaklardır. Bu kapsamda çevrimiçi olarak verilecek bu derslerle öğrencilerimiz aynı zamanda alanın en iyisi öğretim elemanları ile tanışacak ve onların öğrencisi olmayı deneyimleyeceklerdir.

Dünya Senin; Diploman İle İstediğin Ülkede Hem Oku Hem Çalış

 • Nişantaşı Üniversitesi mezunları tüm dünyada geçerli olan, mavi tikli diplomaları ile istedikleri ülkede akademik kariyerlerine devam edebilir ya da çalışabilirler.

Dünyanın Hangi Ülkesinde Staj Yapmak veya Ev Arkadaşı İmkânı

 • Üniversitemizde okuyan 2.040 yabancı uyruklu öğrenci ile birlikte yaşayarak dilini geliştirebiliyor veya Uluslararası Ofisimiz ile dilediği ülkede staja gidebiliyor.

Fakültelerden dünya çapında iş birlikleri

 • Üniversitemiz müfredatları uluslararası sıralamalarda en üst sıralarda yer alan üniversite öğretim elemanları ile eşgüdüm içerisinde hazırlanmış olup müfredatlar çerçevesinde yer alan derslere Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri çevrimiçi olarak bu dersin orjin olarak sunulduğu üniversite öğrencileri ile eşgüdüm içerisinde eşzamanlı olarak takip edebileceklerdir.

EDCOM’un Türkiye’deki Tek Üyesi

 • İletişim eğitimi alanındaki en kapsamlı network olan, Avrupa Reklam Eğitimcileri Derneği’nin (EdCom) Türkiye’deki tek üyesi Nişantaşı Üniversitesi oldu. Bu üyelik ile iletişim, reklam, marka yönetimi gibi birçok alanında derslerden, eğitim içeriğine dünya ile entegrasyon sağlanabiliyor.

 

86 Erasmus Partner Üniversite ile, Eğitimin Bir Bölümünü Avrupa’da Geçir

 • Öğrencilerimiz 86 partner üniversitemiz ile masrafları Erasmus hibe programı tarafından karşılanarak, bir dönemini yurtdışında okuyabilirler. Bu sayede yabancı dilini geliştirebilir, uluslararası iş deneyimleri de sağlayabilirler.

İnteraktif Öğrenci Hayatı 

Bekleme, NeoTech Campus’te Yaşa!

Üniversite sadece derslerde başarılı olmak demek değil. Üniversitede denemek, keşfetmek, çabalamak, gülmek, paylaşmak var. Bazen yanılmak, en baştan başlamak da var. Ama her durumda öğrencilerimizin tüm deneyimlerinde de, iyi bir ekip olmaya, büyük bir aile olmaya inancımız tam. Bu yüzden, öğrencilerimiz asla yalnız olmadıklarını bilerek; her gün yeni deneyimlere kucak açar, beklemez, yaşar!

*14 spor takımı, 100’ün üzerinden Türkiye ve uluslararası başarı sahibi sporcu

*Global yaşam deneyimi: her 10 öğrenciden biri uluslararası

*67 kulüp

*Yılda 1000’e yakın etkinlik

*Acun Ilıcalı’dan, Ayhan Sicimoğlu’na kadar başarılı isimler ile bir araya gelme fırsatı

*100’ün üzerinde aktif sosyal sorumluluk projesi

Back to top of page
×