Sivil Havacılık Yüksekokulu
page-header
Sivil Havacılık Yüksekokulu
Sivil Havacılık Yüksekokulu

Ticaretin tüm dünyayı tek pazar haline getirecek şekilde gelişmesi, hızlı ve katma değerli taşımacılık faaliyetlerine olan talebin artmasına neden olmuştur. Bu da beraberinde havayolu taşımacılığının gelişmesini sağlamıştır. Havacılık sektörünün gelişimi ülkemizde havacılığa olan ilgiyi artırmış ve buna bağlı olarak rekabetin yoğun yaşandığı havacılık sektöründe eğitimli personel gereksinimi ortaya çıkmıştır.

Havacılık sektörü çalışanlarından evrensel standartlarda başarı beklediğinden havacılık dili olarak İngilizce tüm eğitim sistemi içinde de önemli bir yer almaktadır. Bu anlayışla Nişantaşı Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tüm bölümlerinde yoğun İngilizce programlarıyla bu gereksinmeyi karşılamak amacındadır. Aynı zamanda simülatör uygulamaları ile öğrencilerimize deneyim kazandırılmakta ve gerçeğe yakın ortamlarda eğitimler pekiştirilmektedir.

Sonuç olarak Nişantaşı Üniversitesi bir yandan teknoloji diğer yandan da İngilizce eğitimleriyle ulusal ve uluslararası havacılık otoritelerinin beklentilerini karşılayacak adaylar yetiştirmektedir.

Back to top of page