Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
page-header
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Üniversitemiz, akademik faaliyetlerine Meslek Yüksekokulu olarak başlamıştır. Kurulduğumuz ilk yıldan itibaren Meslek Yüksekokulu bünyesinde açmak istediğimiz her bir programa öğrenci alımı gerçekleştirmeden önce sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla çözüm ortaklıkları kurarak sektöre yönelik müfredat, uygulama ve staj planları yapmaktayız. Etkinlik ve verimlilik odaklı yapılan bu planlamalar, mezunlarımızın okurken iş hayatını tanımlarına ve sürdürülebilir iş sahibi olabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Meslek Yüksekokulu olarak mesleki ve teknik eğitimin uygulamalı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini savunmaktayız. Bu bağlamda alan derslerinin sektör temsilcileri tarafından verilmesi, teknik geziler düzenlenmesi, çeşitli etkinliklerle üniversite – sanayi iş birlikteliğinin sağlanması ve üretim süreçlerindeki yeniliklerin ders planlarına sürekli bir şekilde dahil edilmesi meslek yüksekokulumuzun bir “FAYDA MERKEZİ” olmasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Mesleki eğitimin gerek ülkemiz ekonomisi için önemli bir unsur olduğu belirterek tüm öğrencilerimize mutlu bir yükseköğretim hayatı dileriz.

Back to top of page