– İstanbul Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi’yle yapılan iş birliği kapsamında teorik bilgilerini pratik uygulamalarla pekiştirme fırsatı bulacak.

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde gerçekleştirilen imza törenine Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor Reşat Bahat, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşegül Komsuoğlu Çıtıpıtıoğlu, hastane yönetimi ve üniversiteden akademisyenler katıldı.

İki kurum olarak çok daha farklı projelerde yapacaklarını vurgulayan Dr. Levent Uysal, “Bu ulusal ve uluslararası platformlarda hepimize güç birliğiyle yansıyacak.” değerlendirmesinde bulundu.

BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor Reşat Bahat ise daha önce üniversite afiliye tecrübeleri olduğundan bu iş birliğin kendileri için çok iyi bir yol olacağını düşündüğünü belirtti.

Şu ana kadar hastanelerin hep var olan bilimle üretim yaptıklarını vurgulayan Operatör Doktor Reşat Bahat, “Bilime katkı sağlayamıyorduk. Biz burada aynı zamanda bilime ve aynı zamanda fakülteye de katkı sağlayacağız. Fakülteden de bilimden de akademiden de çok şey öğreneceğiz.” dedi.

Bahat, iş birliğinin çok büyük bir değer yarattığını ve BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi ve İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ailesi olarak birlikte bundan sonra aynı ve farklı alanlarda ortak projeler geliştireceklerini kaydetti.

Yapılan protokol kapsamında İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, intörn eğitimi, iş başında mesleki uygulamalar ve stajlarını BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesi’nde gerçekleştirebilecekler.

Öğrenciler bu sayede teorik bilgilerini pratik uygulamalarla pekiştirme fırsatı bulabilecekler. İki kurum yaptıkları iş birliğini gelecekte daha fazla geliştirmeyi hedefliyor.