Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
page-header
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2016 yılında kurulmuş olup, 2016-2017 öğretim yılından itibaren Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon olarak 3 bölümü ile öğrenci kabul etmeye başlamıştır.

Şehrin merkezinde olması sebebi ile şehrin sportif, kültürel, ekonomik ve teknolojik eğitim unsurlarına erişilebilen okulumuz disiplinler arası birikim ve deneyimlere sahip kendi alanlarında uzman akademisyenleri, modern spor tesisleri, modern derslikleri ile yüksek kalitede eğitim ve öğretim hizmeti verilmektedir.

Öğrencilerimiz Bologna süreci doğrultusunda hazırlanan müfredatlar sayesinde Erasmus + uluslararası öğrenci değişim programı sayesinde dünyanın tanınmış üniversitelerinde eğitim görme şansı yakalamaktadırlar.

Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu spor biliminde, spor teknolojisinde, kültürde çağı yakalayarak, “muasır medeniyetler seviyesine” ulaşmayı hedef edinmiş ve “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşaklar yetiştirerek yarınlarımızı aydınlatmasını kendine görev edinmiştir.

Back to top of page