Nişantaşı Üniversitesi, Sektör İlişkileri ve Mezunlar Ofisi (SİMO) gözetiminde öğrencileri profesyonel iş hayatıyla tanıştırıyor. Öğrencilerimizin Üniversitemize adım attıkları andan itibaren tüm kariyer planları; kariyer etkinlikleri ve kariyer eğitimleri ile destekleniyor olacak. İş ve sektör tecrübesi kazanmaları için Türkiye’nin önde gelen firmaları ile iletişim sağlayabilip, iş/staj olanaklarına öncelikli olarak ulaşabilecekler. Ayrıca öğrencilerimiz mentorluk sistemimiz sayesinde akademik ve sektörel olarak yol göstericilere sahip olabilecekler.

Öğrencilikleri boyunca gerekli kriterlere sahip oldukları sürece (not ortalaması gibi) Üniversitemiz bünyesinde çalışma olanakalarına da sahip olabilecekler. Bu sayede eğitim hayatları devam ederken çalışma hayatının gereklerini de öğrenmeye başlamış olacaklar.

Eğitimde çığır açan Nişantaşı Üniversitesi; öğrencilerinin öğrenmeye istekli, yenilikçi, girişimci, yerel ve global düşünebilen, profesyonel iş hayatına kolayca adapte olabilen bireyler olmalarına yardımcı oluyor. Öğrencilerimiz; 21. yüzyıl yenilikçi eğitim anlayışımız ile kendine güvenen, açık fikirli, saygılı, zor şartlar altında bile doğru kararlar alabilen ve sektörel iş tecrübesi ile kariyerlerine değer katan profesyoneller olarak yetişiyorlar.