Müzik

Müzik öğrencilerinin projelerinin yer aldığı sanal fuar için TIKLAYIN

 

Mesleki Rehberlik Uzmanı

Yetkili Telefon/Whatsapp Instagram Mail Fakülte/Bölüm/Program
Duygu İşitmez 0531 546 16 23 Instagram Profili [email protected]

Müzik Bölümü

Bölüm Hakkında

Müzik Bölümü ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı hedeflemekte ve enstrüman, şan, kompozisyon ve müzik teknolojileri alanında profesyonel müzisyenler yetiştirmektedir.

Müzik Bölümü eğitim süreci boyunca, geleceğin sanatçılarını yetiştirebilmek için öğrencilerine bu alanda pratik yapma imkânı vermektedir. Bölüm klasik eğitimin yanında resitaller, oda müziği grupları, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve ders etkinlikleri ile bölüm öğrencilerine gerekli deneyimi ve bir kariyer planı sunmaktadır.

Üniversitemizin diğer bölüm ve branşlarıyla ortak yürütülen projelerle birlikte müzik bölümü, sahne sanatları eğitimcileri ile iletişim halinde olmakta ve bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

Çalışma Alanları

Bu bölümün mezunları Türkiye’de ve yurtdışında akademik hayatlarına devam edebilecekleri gibi, bu sanatla ilgili her alan ve konuda icracı ya da eğitmen olarak yer alabilirler. Müzik teknolojileri ve kompozisyon temelinden hareketle proje müzikleri üretebilmek, ses teknisyenliği yapabilmek bölüm öğrencilerinin yönelebileceği alanlar arasındadır.

Dersler Hakkında

Bölüm Klasik Batı müziği eğitimini temel almaktadır. Performansist ve komponist yetiştirmeyi amaçlayan programımız, teori dersleriyle de desteklediği sanatçı adaylarını, müzik bilen birer icracı / besteci olarak sanat hayatına kazandırmayı hedeflemektedir. Performansistliğin ve kompozitörlüğün yanında günümüz koşullarında müzik üretme gereksinimini karşılayacak müzik teknolojileri, film müziği gibi seçmeli dersler de sunulmaktadır.

ÇAP Yapılabilecek Anadal Programları

Müzik anadal programından Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

Müzik anadal programından Meslek Yüksekokulu Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;


Kontenjan Ve Puan Tablosu