Bölüm Hakkında

İş hayatı muhasebeyi ve vergi konularını iyi bilen ve konuyla ilgili bilgisayar programlarını en iyi şekilde kullanan elemanlara büyük gereksinim duymaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı; muhasebe ve vergi konusunda hizmet veren muhasebe veya müşavirlik bürolarının, kamu veya özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve finans departmanlarının ihtiyacını karşılayacak, analitik düşünme yeteneğine sahip, problem çözen, girişimci muhasebe elemanları yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Çalışma Olanakları

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programından mezun olan öğrencilerimiz, mesleki kariyerlerine; - Finans, muhasebe ve dış ticaret gibi faaliyetleri olan her kurum ve kuruluşta, - Muhasebe, mali müşavirlik, yeminli mali müşavirlik bürolarında, - Banka, sigorta şirketleri, turizm şirketleri, inşaat ve endüstri işletmelerinde muhasebe elemanı olarak yön verebilirler.

Dersler Hakkında

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerine ilk yarıyılında, genel olarak, genel muhasebe, temel ekonomi ve ticari matematik gibi teorik dersler verilmektedir. Eğitimin kalan üç yarıyılında ise muhasebe süreçleri ve vergilendirme uygulamaları bir bütün olarak ele alınıp; kamu maliyesi, muhasebe paket programları, türk vergi sistemi, vergi hukuku, şirketler muhasebesi, muhasebe denetimi, banka muhasebesi, mali tablolar analizi gibi dersler sunulmakta ve bu suretle öğrenciler için, alanlarıyla ilgili teorik derslerin yanında uygulamalı eğitime ağırlık verilip, proje se stajlar teşvik edilmektedir.

ÇAP Yapılabilecek Anadal Programları

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları anadal programından Çift Anadal yapılabilecek ikinci anadal programları;

Ücret ve Kontenjan Tablosu

Program Kodu Program Puan Türü Kontenjan Puan Başarı Sıralaması Ücreti ₺ Tercih Bursu ₺
204552995 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Burslu) TYT 4 265,00411 689000 - -
204553003 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (%75 İndirimli) TYT 36     11.880 8.910