Resmi web sitemize gitmek için tıklayınız!

KÜTÜPHANE

Kütüphanemiz üniversitemizde yapılan eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, kullanıcılarının gerek duyduğu bilgi kaynaklarını sağlamak, sağlanan bilgi kaynaklarını kütüphanecilik standartlarına uygun düzenlemek ve kullanıcılarına en hızlı şekilde ihtiyaç duyduğu bilgi kaynaklarını sunmayı amaçlamaktadır.

Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladığımız kütüphane koleksiyonumuzda binlerce basılı kaynak, çeşitli içeriklerde görsel işitsel yayınlar ve 7/24 dijital olarak ulaşılabilen sayısız bilgi kaynağı bulunmaktadır. Kütüphanemiz uluslararası kütüphanecilik standartlarına uygun olarak işleyişini gerçekleştirmektedir. Yordam Kütüphane Otomasyon Programı kullanılan kütüphanede, kataloglama, ödünç işlemleri, rezerv, süreli yayın hizmetleri, kütüphaneler arası ödünç gibi hizmetler bu programda gerçekleşmektedir. Library of Congress Classification sistemine göre düzenlenen kaynaklar, açık raf sistemiyle kullanıcıların rahatlıkla tüm kaynaklara ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Üniversitemiz idari ve akademik kadrosu ile öğrenciler kütüphanemizin üyesi olarak, kütüphane yönetmeliği doğrultusunda sağlanan tüm hizmetlerden yararlanabilmektedir. Kütüphanemizden yararlanmak isteyen dış kullanıcılar, kütüphane yönetiminden gerekli izinleri alarak kütüphanemizde bulunan kaynaklardan yararlanabilir, araştırmalarını yapabilir.